15.04.2017 – REPREZENTACE U23

Česká republika U23 vyhrála přípravné utkání nad Camp Hill RFC

V sobotu 15. dubna 2017 se odehrálo přípravné utkání české reprezentace do třiadvaceti let na pražské Markétě jako předzápas seniorské reprezentace.

Český tým vyzval britský Camp Hill RFC, který je tradičním anglickým klubem z regionu Norht Midlands. Tento klub spolupracuje s ČSRU v rámci Unity Project britské ragbyové federace (RFU).

Výběr vedený hlavní trenérem Pavlem Palou měl v počátku se soupeřem poměrně velké problémy. Britové dobře kombinovali a díky důrazné hře získávali lehce území. Pro český tým to však byl povel k tomu aby začal hrát přesněji a s větší razancí. To se po několika minutách podařilo a domácí začali nacházet mezery v obraně.

Na první body se čekalo do 20. minuty, domácí po rychlé akci položili první pětku. Ta přinesla českému týmu sebevědomí a určila směr dalšího vývoje. Soupeř pomalu, ale jistě přicházel díky neustálému bránění o síly a začal inkasovat.

Reprezentace do třiadvaceti let nakonec položila pět pětek a připsala si jasné vítězství 33:7.