15.04.2017 – REPREZENTACE MUŽI XV

Češi vyhráli vysoko nad Lotyšskem

V sobotu 15. dubna 2017 v Praze na stadiónu Markéta vyhrála česká reprezentace velmi přesvědčivě nad Lotyšskem.

Český tým od úvodních minut využil velké převahy v roji a dobře rozebíral obranu soupeře.

První pětku položil český tým hned ve 3. minutě a jasně tak nastolil tempo, která Lotyšsko přestalo kontrolovat. Do přestávky mohlo téměř tisíc vidět ještě další dvě pětky domácích a Češi tak vedli 19:3.

Po změně stran svěřenci hlavního trenéra Thomase Putry ještě zvýšili tempo hry a začali soupeři pokládat jednu pětku za druhou. Hosté se snažili alespoň čestně bodovat, ale ani jednu šanci díky dobře organizované obraně Česka nedokázali dotáhnout do úspěšného konce.

Česká reprezentace si tak připisuje třetí vítězství do tabulky a je s devítibodovým náskokem na čele právě před Lotyšskem.

Česká republika - Lotyšsko 54:3 (19:3) pětky 8:0

Česká republika
Pětky: Loutocký, trestná pětka, Hruška, Kutil, Čížek, Pantůček, Wognitsch, Forst
Kop po pětce: Forst 7

1 Lukáš Rapant, 2 Ondřej Kutil, 3 Emilio Caldaroni - 4 Vojtěch Havel, 5 Martin Wognitsch - 6 Vojtěch Hruška, 7 Vojtěch Mára, 8 Marek Loutocký - 9 Marek Šimák, 10 Václav Jursík - 11 Tomáš Forst, 12 Jiří Pantůček, 13 Jakub Žalud, 14 Karel Berounský - 15 Jan Čížek.
lavička: 16 Hubert Dřímal, 17 Pavel Elis, 18 Jan Olbrich, 19 Dan Hošek, 20 Jan Školař, 21 Jan Kučera, 22 Petr Čížek, 23 David Staněk.

Trenéři: Tomasz Putra, Pavel Pala, Filip Vacek, Daniel Beneš
Manažer: Michal Ouředník