18.03.2017 – NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ RAGBY XV

Medvědi vykročili do soutěžního roku 2017 vítězně

Dlouhou dobu přitom ve vedení byl soupeř že Smíchova, jehož rojníkům se podařilo skórovat již v šesté minutě utkání pomocí tzv. protlačeného míče. Hubené vedení 5:0 držela Tatra Smíchov téměř 70 minut. Po tuto dobu se hrálo fyzicky náročné a, pro diváka, ne příliš pohledné utkání. Praga měla velikou chuť se prosadit a vyrovnat. Ale jak po utkání řekl trenér Pragy Eduard Krűtzner mladší, technické chyby mařily veškeré slibně příležitosti.

Komplikací pro oba týmy byla i vyloučení - obě strany si musely poradit chvíli ve čtrnácti hráčích kvůli žlutým kartám za nebezpečnou hru. Obrat zápasu nastal v poslední desetiminutovce. Na křídle Pragy hrající Adam Hrníčko se ujal vypadnuvšího míče a následně prokličkoval mezi rozhozenou obranou Tatry. Petr Čížek proměnil následný kop, čímž vývoj utkání otočil na 7:5 ve prospěch vysočanského celku. Praga výsledek uhájila, díky čemuž si připsala 4 body do tabulky. Tatrovka si odvezla za těsnou prohru jeden bod, ale s ním i červenou kartu ze samotného závěru.