11.08.2016 – INFORMACE ZE ZAHRANIČÍ

Ragby na OH: Fidži pětkou v závěru vyřadilo Nový Zéland, dál jde i JAR, Francie a Japonsko

Mužský turnaj v ragby zná všechny semifinalisty. Ve vypjatém zápase dvou velkých favoritů uspělo Fidži, když v předposlední minutě rozhodl úspěšným útokem kapitán Osea Kolinisau. Ostrované tak mají blízko k olympijské medaili, která by pro jejich zemi byla vůbec první v historii.

Nový Zéland, úřadující mistr světa v sedmičkovém i v klasickém ragby s 15 hráči, byl na pokraji senzačního vyřazení už v základní skupině. Nakonec se favorizovaný tým dostal do čtvrtfinále na úkor Spojených států pouze zásluhou o jediný bod lepšího skóre.

V deštivém čtvrtfinále Novozélanďané vyhráli první poločas 7:5, ale pak už bodoval jen soupeř, který má ze sedmičkového MS dvě zlaté medaile. Podobně, ale o něco dříve, otočili zápas s Francií také jejich budoucí soupeři v semifinále, Japonci.

Ve spodní části pavouka Britové v nastaveném čase nakonec zužitkovali svůj tlak a v semifinále se utkají s Jihoafričany, kteří porazili Austrálii výrazným rozdílem 22:5.