09.08.2016 – INFORMACE ZE ZAHRANIČÍ

Ragby na OH: Ragbistky Austrálie ve finále gigantů porazily Nový Zéland

Ragbistky Austrálie porazily ve finále gigantů Nový Zéland 24:17 a slaví zisk zlatých medailí. Týmu Black Ferns k vítězství nepomohl ani tradiční bojový tanec haka. Bronz vybojovaly Kanaďanky, které deklasovaly Britky 33:10.

Australanky, které zaváhaly jen v základní skupině při remíze s Američankami, prošly do finále olympijského turnaje přes Kanaďanky bez větších problémů 17:5. I druhé semifinále skončilo podle očekávání. Novozélanďanky, které mezi čtyři nejlepší týmy postoupily přes USA jen s odřenýma ušima po výsledku 5:0, neměly velké problémy s Britkami, které porazily 25:7.

Ve finále tak proti sobě stanuly největší favoritky a na diváky čekal napínavý duel, kdo se stane novými olympijskými vítězkami v této obnovené disciplíně. Naposledy se totiž ragby ukázalo na olympiádě v Paříži v roce 1924. V Brazílii se namísto klasického ragby představila rychlá a dynamická sedmičková varianta.

Tým Nového Zélandu vedl ve finále od páté minuty díky pětce Kayly McAlisterové. Po třech minutách bylo srovnáno, ale zbytek duelu byl už v režii Australanek, které se dostaly do rozhodujícího náskoku 24:5. Korekce skóre se aktuální mistryně světa dočkaly až v posledních dvou minutách.

Bronz pro Kanadu

Bronzové medaile vybojovaly v zápase o třetí místo Kanaďanky, které si spravily chuť po nevydařeném semifinále a Britky porazily vysoko 33:10.

V zápase o 5. místo porazily Američanky Francouzsky 19:5 a v zápase o 7. místo zvítězily Španělky nad Fidži 21:0. Deváté místo obsadily Brazilky, které porazily Japonky 33:5 a jedenáctou příčku vybojovaly Kolumbijky nad Keňankami 22:10.

Výsledky olympijského turnaje v sedmičkovém ragby - ženy:

Finále: Austrálie - Nový Zéland 24:17 (10:5)

Semifinále: Austrálie - Kanada 17:5 (12:0), Nový Zéland - Velká Británie 25:7 (15:7)

o 5. místo: USA - Francie 19:5 (0:5)

o 7. místo: Španělsko - Fidži 21:0 (14:0).

o 9. místo: Brazílie - Japonsko 33:5 (12:5)

o 11. místo: Keňa - Kolumbie 22:10 (5:10).

zdroj: ceskatelevize.cz