18.05.2016 – REPREZENTACE ŽEN 7S

Příprava českých sedmičkářek v Nancy

Tradiční turnaj v Nancy hraný ve dnech 7. -8. května byl po přípravných turnajích s Maďarskem dalším důležitým bodem v přípravě České ženské reprezentace 7´s směrem k blížícímu se mistrovství Evropy v Říčanech a Ezstergomu.
Český tým ukázal svůj herní potenciál první den turnaje, kdy dokázal zvítězit ve všech svých třech zápasech:

ČR – Nancy (FRA) 19:12

V dramatickém zápase proti nebezpečnému místnímu týmu dokázaly holky otočit nepříznivý stav poté, co tým inkasoval dvě slepené pětky během 2 minutového vyloučení naší hráčky. Rozhodující pětka padla po hezké kombinační akci z poslední akce zápasu.

ČR-Švýcarsko 15:7

Proti tradičním rivalkám ze Švýcarska český tým od úvodních minut dominoval, diktoval tempo hry a propracovanými akcemi založenými na rychlé podpoře a přihrávkách v obraně soupeře spolehlivě tento obranný val překonával. Mohl se také opřít o vysoké procento držení míče, kdy dostával soupeře pod tlak už z výkopů a získával tak jeho balóny. Švýcarky zkorigovaly zápas až v samém závěru při jediném slabším momentu naší obrany a nezvládnutém duelu 1x1.

ČR- Tuks Ladies (JAR) 29:0

Tento zápas zvládl Český tým s přehledem. Perfektně od začátku až dokonce využíval slabiny Jihoafričanek, které byly sice velice silné na míči a v osobních soubojích, ale až „nesedmičkově" se shlukovaly k ruckům a nechávaly tak dostatek místa ve vnějších prostorech hřiště, kudy také vedla většina našich pětkových akcí.

Druhý den turnaje však vyzněl pro naše barvy přesně naopak.

ČR-Maďarsko 5:24

Bohužel v tomto zápase proti našim nejčastějším soupeřkám z poslední doby se nám nepodařilo potvrdit vzestupnou tendenci našich výkonů. Naše kombinace byla narušována už v zárodku, neboť se nám tentokrát nedařilo stavět na kvalitních výkopech, příjmech a čistých míčích z rucku. Naopak Maďarky prokázaly i ve svých dalších zápasech, že jsou na tom v současnosti velice dobře silově a dynamicky a díky několika výrazným individualitám mohou letos na ME pomýšlet na mnohem vyšší příčky než loni.

ČR-Švédsko 5:22

Po vyrovnaném prvním poločase se po změně stran už jasně projevil rozdíl v obranném pojetí hry. Zatímco Švédky stavěly na rychlém pohybu obranné linie nahoru ve snaze přerušit naše útočné akce, náš tým bránil pasivněji a nechával se Švédkami zatlačit až do našeho brankoviště. Oproti zápasu s Maďarskem byla již naše útočná hra o poznání tvořivější a nebezpečnější, přesto jsme vinou nepovedených finálních přihrávek dotáhli do konce jen jednu naši akci.

ČR-výběr Rennes (FRA) 7:15

Zápas o sedmé místo nebyl původně v programu turnaje, přesto díky chuti našich hráček hrát a vstřícnosti našich francouzských soupeřek, se tento match uskutečnil a byl pro nás příležitostí prověřit další varianty sestavy. Po vyrovnaném průběhu rozhodl závěr, kdy jsme nedokázali efektivně zúročit náš tlak a Francouzky brejkem přes celé hřiště rozhodly zápas.

Celý turnaj se stal cennou motivací a inspirací do další práce, kdy v nejbližších týdnech chceme zefektivnit fyzickou a herní přípravu tak, aby tým byl schopen podávat kvalitní výkony po oba dva dny turnaje a zaměřit se na upevnění herního plánu a schopnosti se jej držet i v únavě a pod tlakem.