13.06.2015 – REPREZENTACE MUŽI XV

Česká republika prohrála o čtyři body s NZ Ambassador’s XV

Příznivci ragby v Česku měli jedinečnou možnost shlédnout výjimečné utkání Česká republika - New Zealand Ambassador's XV, které druhý červnový víkend uspořádala Tatra Smíchov.

Zaplněný stadion pod Strahovem dvěma a půl tisícovkami diváků viděl výbornou hru českého národního týmu. Kádr čtyřiadvaceti hráčů v němž trenér českého národního týmu Tomasz Putra vystřídal v průběhu hry všechny nominované hráče předvedl skvělou hru roje i útoku.

Diváci viděli po dobré první půli nástup domácího týmu, který dotahoval poločasové manko z úvodních čtyřiceti minut. Nakonec hosté vítězství udrželi a vyhráli 32:36

Návštěva New Zealand Ambassador's XV měla i skvělou společenskou úroveň po celou dobu pobytu. Tým navštívil ambasádu Nového Zélandu v Praze a den před utkáním absolvoval společný trénink s účastníky Sportu bez předsudků.

Na Tatře Smíchov diváci shlédli také historicky poprvé novozélandskou Haku, kterou předvedli Novozélanďané nakonec i po utkání

Věřme, že i jiné kluby připraví pro České ragby v budoucnu takovýchto ragbyových zážitků mnohem více.

Tatře Smíchov za organizaci tohoto propagačního utkání s New Zealand Ambassador's XV patří velké uznání.

Česká republika - New Zealand Ambassador's XV 32:36 (13:29) pětky 5:5