26.04.2015 – REPREZENTACE MUŽI XV

Češi zachránili alespoň remízu s Izraelem

Poslední soutěžní jarní kolo ME Divize 2A nevyšlo podle představ české reprezentaci. Češi na Spartě vybojovali alespoň remízu z utkání, které po celou dobu prohrávali.

Česká reprezentace v první půli podcenila soupeře, který dokázal, že v útočné řadě umí využít sedmičkových zkušeností. Izrael velmi dobře bránil a čekal trpělivě na svou šanci. Po dvaceti minutách vyrovnané hry došlo k totálnímu výpadku české obrany, která inkasovala dvě rychlé pětky a soupeř si tak vypracoval do poločasu desetibodové vedení.

Po změně stran se začal český tým více soustředit na rojovou hru a zatlačil soupeře na jeho půli. Tlak domácích byl v některých chvílích drtivý, body však přicházely velmi pomalu.

Izrael vedl ještě pět minut před koncem utkání po úspěšném dropgoalu 21:26. Češi nakonec položili minutu před koncem vyrovnávací pětku a vybojovali tak alespoň remízu s bonusovým bodem za čtyři položené pětky.

Sestava České republiky

1. Lukáš Macháček 2. Jakub Doležel 3. Lukáš Rapant 4. Radim Backa 5. Robert Voves (c) 6. Jiří Frank 7. Vojtěch Havel 8. Josef Maňák 9.Vachtang Pailodze 10. Pavel Vokrouhlík 11. Martin Sadílek 12. Jiří Lacina 13. Aleš Stejskal 14. Adam Soural 15. Jan Rohlík
lavička: 16. Ondřej Kovář 17. David Jaroš 18.Šuster Roman 19. Jan Olbrich 20. Jakub Kopřiva 21. Tomáš Forst 22. Petr Čížek 23. David Brtníček