30.10.2022 – POHÁR XV

Vyvrcholení poháru je zde. Týmy čeká poslední zápas

Pod komínem ve Vyškově tentokrát proti spojenému týmu Říčany/Iuridica zvítězili v odvetě domácí. Na celkovou výhru v součtu obou zápasů to ale nestačilo. Na snímku kope útočník Vyškova Martin Kovář, asistuje mu člen realizačního týmu Miloš Husár. Foto: Anry Lukáč

Předposlední zápasy pro každý tým měl Pohár mužů XV. Po dlouhém víkendu je jasno, že o titul se utká Sparta s Říčany a o třetí místo Tatrovka s Pragovkou. Do souboje o páté místo se proklestilo Společenství Říčany B/ARC Iuridica, které v něm vyzve Slavii.

Finále poháru mezi klubem Říčan a Spartou se odehraje v rámci Dne českého ragby 19. listopadu od 17 hodin na pražské Markétě. I zápasy o umístění o 3. - 20. místo se hrají v týdnu od 14. listopadu. 12. listopadu se totiž ve Zlíně utká česká reprezentace s Moldavskem v mistrovství Evropy úrovně Konference.

PŘEDBĚŽNÝ ROZPIS ZÁPASŮ VČETNĚ DOMÁCÍCH TÝMŮ

FOTOGALERIE ANRYHO LUKÁČE ZE ZÁPASU VYŠKOV - ŘÍČANY B/ARC IURIDICA ZDE

POHÁR RAGBY XV - VÝSLEDKY ODVET SEMIFINÁLE

Semifinále A:

Tatra Smíchov - Říčany 17:30 (první zápas 3:31, postupují Říčany)
Praga - Sparta 22:29 (první zápas 11:19, postupuje Sparta)

O 1. místo se utkají Říčany se Spartou.
O 3. místo se utká Praga s Tatrou.

Semifinále B:

Slavia - Dragon Brno 17:15 (první zápas 20:12, postupuje Slavia)
Vyškov - Říčany/ARC Iuridica 21:17 (první zápas 0:48, postupují Říčany/ARC Iuridica)

Semifinálová odveta mezi domácím Vyškovem a společenstvím přinesla drama. Vedení se ujal Vyškov 7:0, pak úřadovali říčanští hráči a dvěma pětkami a jedním prokopem otočili vedení na 7:12. Do poločasu však Vyškov pětkově srovnal a úspěšným kopem po položení opět zvrátil vedení na svoji stranu 14:12. Po poločase Vyškov zvýšil vedení položením třetí pětky a prokopem na 21:12. Třetí pětkou zápasu hosté snížili na 21:17. .

O 5. místo se utká Společenství Říčany/Iuridica se Slavií.
O 7. místo se utká Dragon s Vyškovem.

Semifinále C:

Bystrc - Petrovice 26:8 (první zápas 17:25, postupuje Bystrc)
Zlín - Přelouč 17:34 (první zápas 7:47, postupuje Přelouč)

O 9. místo se utkají Bystrc a Přelouč.
O 11. místo se utkají Zlín a Petrovice.

Semifinále D:

Sokol Mariánské Hory - Tatra Smíchov B 40:10 (první zápas 8:19, postupuje Sokol)
Havířov - Slavia B 35:0 (první zápas 22:18, postupuje Havířov)

O 13. místo se utká Sokol s Havířovem.
O 15. místo se utká Tatra B a Slavia B.

Semifinále E:

Olomouc/Vyškov - Liberec/Babice/Petrovice 33:17 (první zápas

36:14, postupuje Olomouc/Vyškov)
Šumava Nýrsko/Č. Budějovice - Plzeň/Rakovník/Kralupy – 63:3 (první zápas 55:32, postupuje Šumava Nýrsko/Č.B.)

O 17. místo se utkají Olomouc/Vyškov a Liberec/Babice/Petrovice.
O 19. místo se utká Šumava Nýrsko/Č. Budějovice a Plzeň/Rakovník/Kralupy.