24.10.2022 – POHÁR XV

Tatra v. Říčany již ve středu večer na Markétě. Výsledky poháru zde

Tradiční společná fotografie Sparty a Pragy po zápase. Na snímku je i Miloš Sluše, prezident RC Sparta Praha či Václav Zelenka, srdcař a veterán Pragovky (vedle sparťanského hecíře Pavla Vokrouhlíka v kšiltovce). Foto: Miloš Březina.

Sobota a neděle jsou hracími dny prvních zápasů semifinále Poháru ragby XV 2022. V nejostřeji sledovaných semifinále nejvyšší úrovně se o celkového vítěze soutěže utkaly Říčany s Tatrou a Sparta s Pragou.

Domácí Říčany i Sparta zvítězily, odvety jsou na programu již příští týden.

FOTOGALERIE MILOŠE BŘEZINY ZE ZÁPASU SPARTY A PRAGY ZDE

ŘÍČANY - TATRA 31:3
Tatra se na hřišti favorizovaných Říčan rychle ujala vedení z trestného kopu. Hosté měli dobrý nástup a se soupeřem drželi krok. Zpočátku to ale nebyl příliš pohledný zápas, hrálo se rozkouskované ragby na těžkém terénu. Říčany nejprve srovnaly z trestného kopu a poté ve 21. minutě přišla první pětka zápasu. Prostředkem hřiště se urval Tristan Horak.

Jihoafrická útoková spojka Říčan byla hodně vidět, na zmáčeném terénu hodně často překopával za smíchovskou obranu. Domácí se postupně dostávali do převahy, hrálo se převážně na půli Tatry.

Po půli oba týmy přitvrdili, došlo k menším potyčkám. Například reprezentant Dan Rygl velice hezky, tvrdě a přesně složil jednoho z říčanských hráčů. Převaha domácích ale narůstala, postupně sbírali body z kopů. V 70. minutě se na křídle uvolnil domácí zadák Michael Schlanger a přidal druhou pětku zápasu. Nebezpečný útočník byl při chuti: v samém závěru se prohnal půlkou hřiště mezi hromadou hráčů Tatry a doslova předložil míč ke skórování Kryštofu Kohoutovi.

Odveta se hraje již ve středu 26. října od 19 hodin pod umělým osvětlením na pražském stadionu Markéta na Břevnově.

SPARTA - PRAGA 19:11
Ve velice vyrovnaném utkání položila Sparta první pětku v 15. minutě. Praga hrála dobře v obraně a celý zápas se díky tomu držela na "dostřel".

Odveta, do které si Sparta veze osmibodový náskok, se hraje na Pragovce již 28. října od 14 hodin.

POHÁR RAGBY XV - VÝSLEDKY

SOBOTA 22.10.

Semifinále A:
Říčany – Tatra Smíchov 31:3
Sparta – Praga 19:11

Semifinále B:
Dragon Brno – Slavia 12:20 (odveta pátek 28. října ve 14 hodin v Edenu)
Říčany/ARC Iuridica – Vyškov 48:0 (odveta sobota 29. října ve 14 hodin ve Vyškově)

NEDĚLE 23.10.

Semifinále C:
Petrovice – Bystrc 25:17 (odveta v neděli 30. října ve 14 hodin v Bystrci)
Přelouč – Zlín 47:7 (odveta v neděli 30. října ve Zlíně, čas dosud nepotvrzen)

SEMIFINÁLE D:
Tatra Smíchov B – Sokol Mariánské Hory 19:8 (odveta v neděli 30. října 13:30 v Ostravě)
Slavia B – Havířov 18:22 (odveta v neděli 30. října ve 14 hodin v Havířově)

SEMIFINÁLE E:
Liberec/Babice/Petrovice – Olomouc/Vyškov 14:36 (odveta v neděli 30. října ve 14 hodin v Olomouci)
Plzeň/Rakovník/Kralupy – Šumava Nýrsko/Č. Budějovice 32:55 (odveta v neděli 30. října v 15 hodin v Nýrsku)

PROGRAM ZÁPASŮ NADSTAVBY POHÁRU (OFICIÁLNÍ HRACÍ DNY, KLUBY SI MŮŽOU DATA A ČASY PŘESUNOUT)

Dvojčata Hřebačkové, Richard a Lukáš, patří ke klíčovým hráčům Sparty. Oba jsou i reprezentanti. Foto: Martin Flousek