03.10.2022 – POHÁR XV

Dragon zvítězil v derby, Praga otočila zápas se Slavií

Souboj domácího Zlína se Společentstvím Říčany B/Iuridica v kulisách baťovského města a na stadiónu, kde trénoval Emil Zátopek, nabídl mnoho intenzivních momentů. Foto: Tomáš Novosad

Převážně o víkendu se rozjely první zápasy dvoukolového čtvrtfinále Poháru ragby XV. Vysokými vítězstvími si zajistily skvělou pozici do odvet zejména Společenství Nýrsko/České Buděkovice či Říčany B/Iuridica. Odvetné zápasy jsou naplánovány až příští víkend, po reprezentační přestávce, ve které národní tým hraje 8. října v Budapešti proti Maďarsku.

Projděte si podrobné statistiky každého z osmi odehraných utkání (statistiky najdete v příloze pod výsledkem každého zápasu). Nejúspěšnější týmy základní části, Říčany a Sparta, stejně jako poslední dva týmy ze skupiny E, Společenství Kralupy/Plzeň/Rakovník či Petrovice/Babice/Liberec čtvrtfinále nehrají (utkají se pouze jednozápasově o nasazení do dalších bojů).

V DERBY ČERVENÁ PRO LAVIČKU
Velice ostře sledované bylo brněnské derby mezi Dragonem a Bystrcí, které se soutěžně hrálo po osmi letech. Hodně vyhecovaný zápas byl v půli nerozhodně 10:10, pak se ovšem projevila větší síla domácího celku.

"Začali jsme dominovat v roji, ukázala se naše větší extraligová zkušenost," komentovala utkání Linda Vrátníčková, sportovní ředitelka Dragonu Brno. Velkou kaňkou na zápase bylo udělení červené karty, kterou rozhodčí Hanka Erika Radochová naprosto zaslouženě udělila členovi bystrckého týmu, někdejšímu velice platnému hráči reprezentace, který byl v realizačním týmu uveden jako fyzioterapeut. Vyloučen byl za vulgární chování.

MLADIČKÉ SLAVII ULÉTLA DRUHÁ PŮLE
Mimořádně zajímavý byl i souboj "létající" Slavie, týmu nabitého rychlonohými reprezentanty, s Pragou, která před podzimem přišla o klíčovou trojici hráčů a reprezentantů Hopp-Froněk-Hošek. Domácí v Edenu po půli vedli, v té druhé ale nezaznamenali ani jediný bod, Pragovka toho využila a odvezla si vítězství 34:16.

"Ve druhé půli jsme dostali dvě žluté karty a měli dvě zranění," hledal důvody obratu v zápase slávistický sekretář Marek Hora. Červenobílí patří k nejmladším týmům v soutěži, průměrný věk hráče v zápase s Pragovkou byl podle Marka Hory 21,7 let.

Zápas po ztracené první půli v té druhé otočila i Tatra Smíchov. Výhru uloupila moravském Vyškově, který ovšem nastoupil bez mnoha opor.

37_zápis_ spol. Olomouc-Vyškov - Tatra Smíchov B

Ne 02.1038.C/Dspol. Nýrsko/České BudějoviceRC Slavia Praha B50:26 (26:7)+-247:40-0