14.05.2022 – ŽENSKÉ KLUBOVÉ RAGBY

Titul mistra Česka získaly hráčky Tatry Smíchov

Vítězky Elitní série žen v sedmičkovém ragby hráčky Tatry Smíchov. Foto: Rudolf Flachs

Je dobojováno. Vítězkami Elitní série žen v sedmičkovém ragby, mistrovství České republiky, se staly hráčky Tatry Smíchov.

Pražský tým ovládl celý pětidílný seriál. A i v dnešním finálním turnaji v Říčanech tým pod vedením kouče Stanislava Krále opět vyhrál, když ve finále porazil vídeňský Donau 21:5. Třetí dnes skončily hráčky Moravia Rugby, které zdolaly v duelu poražených semifinalistů pražskou Spartu 21:10.

„To co holky na závěrečném turnaji předvedly, bylo něco, co jsem ani nečekal," hodnotil kouč Stanislav Král výkon týmu. „Jsme schopni hrát agresivně a přitom plnit taktiku, kterou jsme si zadali a která nám sedí. Před svým týmem smekám."

Titul smíchovské Tatry je velice přesvědčivý, tým zvítězil ve čtyřech z pěti dílů série. Nevyvedl se mu pouze třetí díl v Petrovicích, kde ho v semifinále vyřadila Sparta. V tomto turnaji nakonec zvítězil vídeňský Donau, jejíž hráčky tvoří páteř rakouské reprezentace.

„Čtyři první místa a jedno třetí, to není náhoda nebo štěstí - to je prostě super tým, který má navíc nejnižší věkový průměr v republice. Ano, jsem spokojený," uvedl Stanislav Král. V celkovém pořadí Elitní série se za Tatrou umístil Donau, třetí skončila Sparta.

Nejlépe pokládající hráčkou pátého turnaje se stala Julie Doležilová z Tatry Smíchov. Ta nasbírala 66 bodů. Na hodně dlouhý dostřel za ní skončila druhá Barbora Milinková z Moravia Rugby s 37 body, třetí pak Tereza Baťhová ze Sparty s 25 body.

V rámci dnešního turnaje v Říčanech proběhl Den ženského ragby. Odehrály se i zápasy 1. série žen a kategorie juniorek. Hanka Schlangerová, manažerka rozvoje ČSRU, představila projekt rozvoje ženského olympijského ragby v rámci podpory státní reprezentace žen kolektivních sportů letních olympijských her 2028 pro rok 2022.

V červenci se v Petrovicích uskuteční mistrovství Evropy juniorek do 18 let, i s českou účastí. „Teď naplno přepnu na reprezentaci dívek U18, aby má spokojenost dále pokračovala i na Petrovickém šamiponátu," uzavřel Stanislav Král, který je zároveň i reprezentačním kouček dívek U18.