30.06.2021 – REPREZENTACE U18

Reprezentace U18 vyhrála turnaji Olympijských nadějí v Lodži

Mužská juniorská reprezentace ČR U18 se v sobotu 26. června opět po dvou roční pauze zúčastnila tradičního sedmičkového turnaje Olympijských nadějí, letos pořádaného v polském městě Lodž.

Účast na turnaji se dvěma týmy umožnila realizačnímu týmu zapojit větší množství talentovaných hráčů, kteří se poctivě připravovali na reprezentačních srazech uplynulé dva měsíce. Tým ČR 1 si nejprve poradil v úvodu s Maďarskem a v dalším utkání skupiny porazil ve vypjatém zápase domácí Polsko ! Druhý tým ČR 2 se utkal na úvod hned s nejtěžším soupeřem z Německa a nevedl si vůbec špatně! V poločase skóre zůstalo vyrovnané v poměru 12:12 a až pár individuálních chyb v druhé půli rozhodlo o průběhu utkání v neprospěch naší reprezentace výsledkem 12:22. V druhém utkání s Litvou tým ČR 2 těsně zvítězil, a zajistil si postup do semifinále.

Semifinálové vzájemné utkání obou českých výběrů zajistilo účast ČR ve finálových bojích o 1. a o 3. místo. V zápase o bronz tým ČR 2 hrál v poločase opět vyrovnanou partii s domácím Polskem, nicméně domácí dokázali v druhé půli únikem rozhodnout o jejich těsném vítězství 12:5. Nakonec se tak umístil na celkovém 4. místě.

Finálové utkání s Německem sledovali všechny ostatní týmy hrajících na turnaji a vytvořili tak báječnou atmosféru sedmičkového finále. V těsném souboji se nakonec nerozhodlo v základní hrací době a utkání dospělo do prodloužení, kde senzačním únikem po skvělé sekvenci hry od celého týmu, strhli naši reprezentanti vítězství na svou stranu.

Další herní test reprezentaci čeká již následující víkend, a to testovací utkání s národním týmem Německa v Říčanech. Reprezentace U18 se připravuje na Mistrovství Evropy 7s U18 skupiny Championship, kde se utká s předními evropskými ragbyovými zeměmi.

• o 3. místo ČR 2 - Polsko 5:12

o 1. místo ČR 1 - Německo 12:12 základní čas, 5:0 v prodloužení (náhlá smrt, cca 2 minuty)