20.12.2019 – REPREZENTACE U20

Prohra s Polskem cestu na ME české dvacítce neuzavřela

V sobotu 14. prosince v polských Sopotech prohrála o pouhé čtyři body česká dvacítka s Polskem, přesto postupuje na jarní ME z prvního místa

Polsko U20 - Česká republika U20 24:20 (24:8)

Body České republiky U20: Adam Putna 5 (1KPP, 1TK), Vojtěch Vomáčka 5 (P), David Miřácký 5 (P), Jakub Havel 5 (P).

Tým České republiky U20: 1. Vojtěch Forejt, 2. Vojtěch Vomáčka, 3. Kryštof Zeman, 4. Dominik Dufek, 5. Roman Maňas, 6. Jakub Havel, 7. Vít Mališ, 8. Vlastimil Diviš, 9. Petr Čermák, 10. Adam Putna, 11. David Miřácký, 12. Daniel Rygl, 13. Jan Riegert, 14. Filip Holý, 15. Jakub Pospíšil, 16. Tomáš Stránský, 17. Jaroslav Šimek, 18. Patrik Raz, 19. Lukáš Libiger, 20. Kryštof Pittner, 21. Max Procházka, 22. Jáchym Balák, 23. Matyáš Rosecký.

Hodnocení hlavního trenéra U20 Romana Šustera

V tomto utkaní se nám nepodařil začátek a velmi odhodlaní Poláci nám položili hned ve 4 a 13 minutě pětku. Jejich odhodlaní vyplývalo z nutnosti vyhrát, protože byli jako jediný tým ve skupině bez vítězství.

My jsme dokázali snížit v 14 minutě na 10:5. Poláci byli silní v rojové hře a především v mlýnu, kde jsme měli problémy s jejich tlakem. Tento tlak vyvrcholil TP ve 23 minutě kdy nás Poláci zatlačili v mlýnu do chyby a rozhodci neváhal TP uznat.

Celkově jsme měli problém se do utkaní dostat, nicméně jsme byli schopni si vytvořit i zajímavé situace. Z jedné takové jsme obdrželi TK, který jsme proměnili a snížili na 17:8. Bohužel soupeř do konce poločasu ještě jednou skóroval na poločasové skóre 24:8.

Ve druhé půli se nám podařilo zlepšit mlýn a celkový projev hry. Dokázali jsme vnutit Polákům naši hru a hned po přestávce jsme snížili dvěma vypracovanými pětkami, stav v 47 minutě 24:20.

Dale se nám bohužel nepodařilo skórovat a tak zápas skončil výsledkem 24:20. Tento výsledek nám stačil na získaní jednoho bonusového bodu a zajištěni vítězství v kvalifikační skupině se 6 body, před Poláky na druhem miste s 5 body a Švýcary na místě třetím se 4 body.

Na ME XV U20 jsme se tedy kvalifikovali my a Polsko.

Negativa utkání : mlýn, malá počáteční odhodlanost a agresivita, disciplina - opět příliš TK a 2xZK, nekvalitní odkopy z našeho pole, skladky 1/1

Pozitiva : aut, maul, schopnost zareagovat na špatný první poločas a vyhrát druhý, získaní bonusového bodu, schopnost držet míč v útočné fázi