18.11.2019 – REPREZENTACE ŽEN XV

České reprezentantky obhájily vítězství v evropské soutěži

Česká reprezentace XV žen nastoupila v sobotu na stadionu FFC rugby arena Tatra Smíchov ke svému poslednímu utkání evropské soutěže Rugby Europe Women Trophy 2019/20.

Do utkání hraného za slunečného a na listopadové poměry teplého počasí lépe vstoupily soupeřky českého týmu Švédky. Už ve třetí minutě zápasu po rychlé kombinaci pokládalo křídlo Felicia Melin. České reprezentantky ale nesklopily hlavy.

Naopak, tlačily na Švédky, v čemž jim soupeřky pomáhaly častými přestupky proti pravidlům. Tlak vyústil v pětku Kateřiny Novákové, která srovnala stav utkání na 5:5. Do konce prvního poločasu se týmy střídaly v držení balonu, ke změně skóre však nedošlo.

Po změně stran Češky držely soupeřky na jejich polovině hřiště. Důsledným vybíháním v obraně donutily švédský útok k chybě, které využila Petra Vacková. Pokopem nasměrovala balon do brankoviště, kde se jí ho podařilo doběhnout a skórovat.

V následujících minutách musel domácí tým odolávat silnému švédskému tlaku. Češkám se podařilo ubránit a přesunout hru do bezpečné vzdálenosti od svého pětkoviště. V závěru utkání po mlýnu na středu hřiště prokličkovala Hana Běhalová švédskou obranou a položila pětku, čímž zpečetila výhru české týmu.

Následný úspěšný prokop Petry Vackové uzavřel skóre utkání na 17:5.

České reprezentantky se díky dvěma výhrám a jedné remíze staly vítězkami Rugby Europe Women Trophy 2019/20 a obhájily tak vítězství z předešlého ročníku.

"Holky byly odhodlané zvítězit. V úvodu utkání nás zaskočila jejich silná útočná řada, která se prosadila hned v 3.minutě. Holky však tato pětka nakopla a výborně vystupovaly v obraně. Dobře plnily úkoly dané od trenérů. Také nás podržely střídající hráčky, které dodaly hře nový impuls. Holkám gratuluji k zaslouženému vítězství a děkuji celkově za jejich práci." řekl k utkání trenér Petr Pořízek. "Hráčky vložily do přípravy spoustu času a energie, což bylo znát na jejich výkonu, který se utkání od utkání zlepšoval. To považuji za největší úspěch - posun, který udělaly na sobě a na týmové hře. Vítězství nad Švédskem a obhajoba evropské trofeje je pomyslná třešnička na dortu." zhodnotila sezonu trenérka Hana Schlangerová.

Výsledky odehraných utkání RE Women Trophy 2019/20:

• 12.10.2019 Finsko-Česko 5:5
  • 2.11.2019 Švédsko-Finsko 19:7
  • 9.11.2019 Česko-Švýcarsko 15:5
  • 16.11.2019 Česko – Švédsko 17:5

Nadcházející utkání RE Women Trophy 2019/20:

• 23.11.2019 Švýcarsko - Finsko, Yverdon (SUI)
  • 9.5.2020 Švédsko - Švýcarsko, Norkoping (SWE)

Česko - Švédsko 17:5 (5:5)

Místo konání: FCC rugby arena Tatra Smíchov, Praha
Termín: 12.10.2019

P: Melin Felicia (3m) 0:5, Nováková Kateřina (24m) 5:5, Vacková Petra (55min) 10:5, Běhalová Hana (77min) 15:5
KPP: Vacková Petra 17:5