10.07.2019 – REPREZENTACE U16

Reprezentace U16 vyhrála turnaj v Heidelbergu

Sedmičkový blok sezóny zakončili hráči vybraní do reprezentace U16 turnajem v Heidelbergu. Česká rugbyová unie se účastní již čtvrtým rokem s reprezentačním týmem chlapců ČR U16, druhým rokem i s týmem dívek U18. Letos se turnaje účastnilo pouze deset týmů, a navíc organizátoři na poslední chvíli řešili odstoupení švýcarského klubu z Bernu postavením druhého týmu domácích Baden-Wurtenberg do turnaje.

Skupina A: CSS Barlad (Rumunsko), Česká republika, Hessensko, Brandenburg, Baden-Wurtenberg II

Skupina B: Israel, Lucembursko, Selkirk RFC (Skotsko), Hamburg, Baden-Wurtenberg I

Utkání ČR U16 ve skupině

• ČR – Brandenburg 36:7
  • ČR – Hessensko 33:7
  • ČR – CSS Barlad 36:5
  • ČR – Baden-Wurtenberg II 43:0

Utkání ve skupině zvládli hráči s přehledem, až na slabší první poločas proti Hessensku. Všechna svá utkání vyhráli vysokým výsledkem.

Playoff

• Semifinále: ČR – Lucembursko 46:0
  • Finále: ČR – Baden-Wurtenberg 17:12

V semifinále si naši kluci poradili s Lucemburskem, a ve finálovém utkání nastoupili proti domácímu Baden-Wurtenberg. Dle předchozích výsledků RBW se dala očekávat vyrovnaná bitva hodná finále.

První půli naši hráči vyhráli v poměru 12:5, v druhém poločase zvýšili na 17:5. Poté však obdrželi v krátkém sledu dvě žluté karty, a soupeř se dostal do hry. Vedení o dvě pětky se ukázalo být stěžejní, když soupeř korigoval další pětkou na 17:12. Byla to ale poslední akce zápasu, a tak se mladí Češi stali vítězi turnaje SAS Heidelberg 7s 2019.

Na závěrečném ceremoniálu nás kromě poháru pro vítěze čekalo ještě jedno milé překvapení - Maxim Aschenbrenner z Tatry Smíchov byl vyhlášen hráčem turnaje.