29.09.2018 – REPREZENTACE MUŽI XV

Čeští ragbisté ztratili svou domácí neporazitelnost

Česká ragbyová reprezentace zahájila nový ročník mistrovství Evropy nepříjemnou prohrou s Polskem 22 : 41. Zároveň při tom ztratila svou domácí neporazitelnost, kterou v utkáních ME držela po tři roky.

Čeští ragbisté se na úvod nového ročníku Mistrovství Evropy Trophy 2018/19 (druhá nejvyšší skupina ME) utkali s Polskem na domácí půdě ve Zlíně. Ovšem nezačali novou sérii šťastně. Poláci byli důrazní v rozehrávce i v obraně, zatímco náš tým často chyboval. A polští hráči tyto chyby nekompromisně trestali. V první půli tak položili tři pětky, všechny tři po našich chybách a nepřesnostech. Naši hráči korigovali až pětkou dvě minuty před přestávkou.

Do druhé půle vletěli naši jako vyměnění, po první minutě skórovali a natěšené publikum se těšilo na obrat ve hře. Ten však nepřišel. Naši sice urputně útočili, ale Poláci bránili precizně a z rychlých protiútoků opět dvakrát pokládali. V poslední čtvrtině hry se naši hráči vybičovali a ještě jednou pětkou stáhli náskok Poláků. Ten však byl příliš vysoký. Navíc poté, co celý náš tým v závěrečném náporu tak trochu zapomněl na obranu, nám soupeř po brejku položil ještě jednu poslední pětku.

„Polsko nebylo vůbec těžkým soupeřem. Poláci dělali stejné chyby jako my, jen jich udělali méně," řekl k utkání Tomáš Forst, jeden z bodujících českých hráčů.

Pro české hráče to bylo zároveň i ukončení úctyhodné série osmi vítězných domácích utkání ME za sebou.

Česko - Polsko 22 : 41 (poločas 7 : 24)