30.11.2017 – REPREZENTACE U16

Vítězné turné U16 ve Francii

Hráči reprezentace do 16 let v termínu od 21.-26. 11. absolvovali soustředění ve Francii v oblasti Lyonu, v rámci kterého odehráli dva zápasy proti místním týmům a odtrénovali čtyři tréninkové jednotky.

Podstatná část soustředění probíhala ve městě Givors, nacházející se asi 20 km od Lyonu, kde byli hráči ubytovaní, využívali hřiště místního rugby klubu SOG k tréninku a také zde měli zajištěnou stravu. Hráči po příjezdu ve středu absolvovali jeden trénink, další ve čtvrtek dopoledne před zápasem, a dva tréninky v pátek.

Do prvního zápasu proti domácímu Givors, nastoupili hráči ve čtvrtek v 19.00 hodin.

Česká republika - Givors 62:9 (20:9)

Sestava: 1 Honek 2 Čížek R. 3 Hřídel – 4 Krejzl 5 Mašek – 6 Mařan 7 Budík 8 Rada – 9 Čížek M. 10 Dupuy – 11 Kulhavý 12 Prachař 13 Koblic 14 Zámyslický 15 Burián

Střídali: Suchý, Bejček, Ráž, Fokt, Rozkošný, Šimeček, Šampalík

Body: Dupuy 2 (KPP); Budík, Čížek M., Čížek R., Prachař, Rada 5 (P), Krejzl, Kulhavý 10 (2P), Rozkošný 15 (P, 5KPP)

FOTO_1.JPG

Po nepříliš přesvědčivém výkonu v prvním poločase, plném chyb v rozhodování a na nás odpískaných trestných kopů, skončil poločas výsledkem 20:9. Do druhé půle byli prostřídání všichni hráče z lavičky, a tým vstoupil do hry zlepšeným výkonem. Naši hráči dokázali tvořit větší tlak na soupeře, postupovat více dopředu a neztrácet balón v kontaktu. Zároveň se více snažili vyvarovat hry proti pravidlům, a také těžili z chyb soupeře.

Zápas hráči rozhodli zejména zlepšeným výkonem ve druhém poločase. Soupeř jim činil problémy pouze v první polovině zápasu.

Utkání shlédli také nám dobře známí trenéři Thomas Putra a Yves Perrot.

FOTO_2.JPG

Druhý zápas našeho turné hráči reprezentace odehráli v sobotu v 11 hodin proti klubu ASVEL, ze čtvrti Villeurbanne v Lyonu.

Česká republika – ASVEL rugby 84:0 (31:0)

Body: Bejček, Burian, Čížek R., Hřídel, Koblic, Kulhavý, Šimeček 5 (P), Dupuy 6 (3KPP), Rozkošný 8 (4KPP), Mašek, Zámyslický 10 (2P), Prachař 15 (3P)

V druhém utkání hráči dominovali nad soupeřem zejména v individuální technice a dovednostech. Kolektivní pojetí hry z naší strany spíše zaostávalo, soupeř nebyl natolik silný, aby nás donutil spolupracovat.

Poděkování patří vedení ČSRU za možnost odcestovat do Francie, Thomasu Putrovi za pomoc se sháněním soupeřů, a klubu SO Givors za pohostinost.