16.11.2017 – REPREZENTACE ŽEN 7S

2. semifinále MČR žen Spartie v Tahrany 34:22

Otevřená bitva Spartie s Tahrany se nakonec stala kořistí domácích 34:22 (19:10)

Už závěrečný match základní části mezi Spartií a Petrovicemi (30:36) ukázal jak zajímavé zápasy je schopna premiérová oficiální soutěž žen XV nabídnout a nutno dodat, že 80 minut otevřeného a kvalitního ragby v neděli na Spartě tento potěšující trend jen potvrdilo a nastavilo laťku před samotnými zápasy o medaile ještě výš.

Tahrany v úvodu jen potvrdily svůj úžasný progres a výživnou přípravu pod vedením skvěle fungujícího týmu manažerky Petry Křiklánové a hned několikati trenérů, z nichž nás zápasem provede Lukáš Hrma:

„Zápas začal přesně tak, jak jsme chtěli, na soupeře jsme zatlačili hned od první minuty a neslo to ovoce v podobě první položené pětky zápasu. Bohužel díky menším zkušenostem, než má soupeř se nám nevyhnula slabší dvacetiminutovka, mezi 10 a 30 minutou prvního poločasu, kdy jsme dostali asi 3 pětky, nechali si soupeře odskočit a museli dotahovat. Největší mezeru vidíme v kolektivní obraně, na které se pokusíme ještě zapracovat do zápasu o třetí místo, protože rozhodně nechceme nechat nic náhodě a svojí hrou si chceme dojít pro třetí místo.

Naopak největší sílu týmu vidím v útočné hře našeho týmu, kterou jsme se soupeři více než vyrovnali. Útěchou z prohraného zápasu nám může být jak uznání soupeře, tak rozhodčího, že to byl jeden z nejhezčích zápasů ženského ragby, co v posledních letech viděli."

A tam, kde kouč Tahran skončil okamžitě navazuje i výrazná postava týmu Spartie, jež si však zápas užívala i z pozice diváka, Jana „Turbo" Urbanová: Dnešní semifinálovy zápas byl dle mého názoru divácky velmi atraktivní, já sama jsem si ho užila maximálně. Hráčky obou týmů předvedly vyrovnané výkony. Je vidět, že úroveň soutěže jde rychle nahoru a holky baví týmový duch. Oba týmy byly namotivovane a atmosféra by se dala krájet. ,, Rozjetý vlak '' Spatrie nepolevil a dosáhl vítězství. Největší radost mám z toho, že to bylo vyhráno týmove. Na hřišti nebyla jedina hráčka, která by se,, vezla ''.

Potvrzuje stručně a výstižně nadšení a zasloužený pocit z dobře odvedené práce, což bylo po matchi jasně vidět u obou stran, jak to dokumentují i týmové fotky. Zde je pár pokusů :) v podání Spartie, účastníka finále MČR 15 žen 2017: