06.09.2017 – REPREZENTACE U16

Česká reprezentace U16 vybojovala 2. místo na turnaji Olympijských nadějí v Krakově

Poslední srpnový víkend se mládežnické reprezentační týmy chlapců a dívek kategorií U16 a U18 účastnili mezinárodního turnaje Olympijských nadějí v rugby 7´s pořádaného v Krakově na hřišti místního klubu Juvenia. Turnaje se napříč kategoriemi zúčastnily reprezentační týmy celkem z pěti zemí a to Česká republika, Maďarsko, Německo, Lotyšsko a domácí Polsko, které v mužských kategoriích vždy stavělo dva týmy.

Hráči reprezentace do 16 let vstoupili do turnaje soubojem s nejprestižnějším soupeřem a to týmem Německa. Po skvěle sehraném poločase kdy naši reprezentanti dostávali soupeře pod tlak, vedli zaslouženě 17:0. V druhém poločase však tým Německa ukázal své kvality a postupně dotahoval skóre. Nakonec položil závěrečnou pětku v poslední akci zápasu a vyrovnal na konečných 17:17.

V dalších utkáních hráči zvítězili s oběma týmy Polska a Maďarskem, a tak kvůli remízovému výsledku z prvního utkání by na první místo museli získat lepší poměr skóre než Němci. To se jim bohužel nepodařilo, a tak se reprezentace kadetů umístila na druhém místě za Německem o rozdíl pouhých 10 bodů ve skóre.

Pro národní tým chlapců U16 tento turnaj představoval poslední akci sezóny 2016/2017.

• Německo - Polsko II 22:0
  • Polsko I - Maďarsko 20:0
  • Polsko II - Polsko I 24:5
  • Česko - Německo 17:17 (17:0)
  • Maďarsko - Polsko II 0:12
  • Polsko I - Česko 0:21 (0:14)
  • Česko - Maďarsko 29:0 (19:0)
  • Maďarsko - Německo 0:33