21.06.2017 – REPREZENTACE 7S

Český národní sedmičkový tým reprezentoval na ME v Bukurešti

Sportovní ředitel ČSRU Phil Pretorius reportuje o výkonech týmu na vrcholném turnaji letošní sedmičkové sezóny v Bukurešti ve dnech 17. – 18. června.

Oproti turnaji v Ostravě, který se konal před čtrnácti dny, se tým významně zlepšil. Na hřišti bylo mužstvo konkurenceschopné ve všech utkáních turnaje.

Začátek utkání Čechů proti Švédsku, které nakonec celý turnaj vyhrálo, byl špatný. Po pěti minutách prohrávala naše reprezentace 0-24. Poté se mužstvo stabilizovalo a v posledních devíti minutách bylo skóre nerozhodné 7-7.

Ve druhém utkání předvedli Češi svůj nejhorší výkon v turnaji a prohráli 7-31 s Kyprem.

V posledním zápase skupiny vedli reprezentanti ČR nad Chorvatskem 19-7 necelé dvě minuty před koncem utkání. Dvě chyby způsobené nezkušeností však nakonec znamenaly nezaslouženou porážku 19-22. Chorvatsko skončilo v turnaji na pátém místě, což staví náš výkon do dobrého světla.

V neděli 18. června porazil český tým Lotyše 14-5 a posléze prohrál s Kyprem 7-22 ve finále Poháru.

Na turnaji předvedl vynikající výkony Václav Kratochvíl. Rychlík z Bystrce položil krásnou pětku proti Švédsku a také ve finále Poháru proti Kypru. Při hře s míčem byl vždy nebezpečný v útoku a velmi odvážně si vedl i v obraně.

Osmnáctiletý Albert Froněk předvedl největší zlepšení od minulého turnaje.

Tým vedl velmi dobře kapitán Robert Trefný ze Sedlčan.